توضیحات

پایتخت : مادرید

جمعیت : 40000000

واحد پول : یورو

اسپانیا کشوری‌ واقع در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه اروپا است.

نام رسمی اسپانیا، پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن، مادرید می‌باشد.

این کشور در شمال با فرانسه و آندورا، در غرب با پرتغال، در جنوب با جبل‌الطارق و مراکش و هم‌چنین دارای مرزهای دریایی در شرق با دریای مدیترانه، و در غرب و شمال با اقیانوس اطلس است.سرزمین اسپانیا با ۵۰۴٬۰۳۰ کیلومتر مربع مساحت، ۵۱امین کشور پهناور جهان و دومین کشور بزرگ اروپای غربی بعد از فرانسه است که شامل قسمت اعظم شبه‌جزیره ایبری، جزایر بالئارس، جزایر قناری، شهرهای سبته (Ceuta) و ملیله در شمال قارهٔ آفریقا و برخی جزایر دیگر واقع در مقابل سواحل این قاره و خود شبه‌جزیره‌است.زبان رسمی این کشور اسپانیایی است که امروزه ۵۰۰ میلیون نفر سخنور دارد.

جاذبه های توریستی

اسپانیا سرزمین جشن (Fiesta)، خواب نیمروز (Siesta)، رقص مخصوص اسپانیایی (Flamenco)، گاوبازی (Corrados)، بازارهای محلی (Ferias) و پلو مخصوص اسپانیا (Paella) است .

این کشور باستانی به علت آثار تاریخی جالب و ارزان بودن هزینه مسافرت و خونگرمی مردمانش ، سالیانه میلیونها توریست به طرف خود جذب می کند .

اگر فرصت کافی برای یک مسافرت طولانی به اروپا دارید توصیه می شود با قطار سریع السیر اسپانیا (یعنی Talgo ) به سراسر شهرهای مهم اسپانیا مسافرت کنید .

تاریخچه

اسپانیا دارای تاریخی بسیار کهن و قدیمی است که اعصار پیش از تاریخ را نیز در برمی‌گیرد.

اسپانیای تحت تصرف امپراطوری روم نیز از مهمترین مناطق امپراطوری محسوب می‌شد.در قرون وسطی اسپانیا تحت تسلط ژرمن‌ها در آمد و چند قرن بعد به طور کامل توسط مسلمانان فتح شد.

در سال 1492 دوره حاکمیت مسلمانان در اسپانیا خاتمه یافت و در همین سال کریستف کلمب با استعانت نیروی دریایی اسپانیا قاره آمریکا را کشف کرد.کشف قاره آمریکا مقدمه‌ای شد برای تشکیل امپراطوری اسپانیا و بسط سلطه استعماری در این قاره اسپانیا در سده‌های شانزدهم و هفدهم قدرتمندترین کشور اروپا محسوب می‌شد، اما وقوع جنگ‌های مکرر این کشور را تضعیف کرد.در سال‌های آغازین قرن نوزدهم نیز کشور‌های آمریکای جنوبی موفق شدند طی مبارزات خود از سلطه اسپانیا خارج شوند.

در سال‌های میانی قرن بیستم و پس از شکست جمهوریخواهان در جنگ‌های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت را در این کشور در دست گرفت و قریب به سه دهه این کشور را مستبدانه اداره کرد.در سال 1986 – 11 سال پس از مرگ فرانکو – اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوست و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.

آب و هوا

جنوب شرق این سرزکمین با تابستانهای داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانهای دارد.

منطقة خشک مرکزی با تابستانهای گرم و زمستانهای سرد آب و هوایی متنوع دارد.

کوههای مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستانهای خنک آب و هوای مرطوب اقیانوسی اطلس را دارد.

موقعیت جغرافیایی

در جنوب غربی اروپا واقع شده و بخش وسیعی از شبه جزیره ایبری را در برگرفته است.

فلات مرکزی اسپانیا، توسط رشته کوههای حاشیه ای احاطه شده و آب و هوا، بر حسب ارتفاع و فاصله از اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه متغیر است.

در شمال اسپانیا منطقه ای کوهستانی از کوههای پیرنه ، که اسپانیا را از فرانسه جدا می کند ، و کوههای کانتابرای تاگالیسیا در ساحل اقیانوس اطلس امتداد دارد.

بسیاری از مساحت این سرزمین را فلات حدود 600 متر ارتفاع دارد، ولی به طرف کوههای مرکزی در کاستیل ارتفاع میگیرد و در سیئرا نوادا در آندالوسیا در جنوب کشور قله مولاسن بلندترین نقطه خاک اصلی اسپانیا با 3478 متر ارتفاع را در بر دارد.

زمینهای پست اصلی شامل دره ابرو در شمال شرق، جلگه ساحلی در اطراف والنسیا در شرق، و دره رود گودالکوئیویر در جنوب است.

جزایر بالئار در دریای مدیترانه متشکل از چهار جزیره عمده و هفت جزیره بسیار کوچکتر است.

جزایر قناری، در حوالی ساحل مغرب و صحرای غربی، متشکل از پنج جزیره به اضافه دو جزیره کوچکتر و شش جزیره کوچک است.

اقتصاد

اسپانيا طي حدود سه دهه و نيم حكومت رژيم استبدادي فرانكو بر اين كشور، تابع كليه خصوصيات رژيمهاي فاشيستي و در امر اقتصاد نيز متأثر از سيستمهاي مبتني بر اقتصاد برنامهريزي شده بود.

بدنبال مرگ فرانكو و تدوين قانون اساسي جديد، حزب سوسياليست كارگران اسپانيا زمام امور را در دست گرفت.

تنظيم اوضاع اقتصادي اسپانياي جديد، به گونهاي كه آمادة ورود به بازار مشترك اروپا گردد، دلمشغولي اصلي دولتهاي سوسياليست بوده است.

گرچه اسپانيا يكي از بزرگترين توليدكنندگان محصولات كشاورزي در غرب اروپا است، ولي خشكيهاي فصلي بخش اعظم زمينهاي اسپانيا، كشاورزي و دامداري رابعضاً با مشكلات زيادي مواجه مينمايد.

گندم و جو از نظر ميزان توليد و سطح زمين زير كشت، مهمترين محصولات غلهاي اسپانيا هستند.

پرورش گوسفند و گاو نیز در اسپانيا از اهميت زيادي برخوردار است و اسپانيا يكي از بزرگترين پرورش دهندگان گوسفند و بز در اروپا است.

مهمترين توليدات صنعتي اسپانيا به ترتيب شامل صنايع اتومبيلسازي، توليد و توزيع انرژي برق، صنايع نفت، گاز طبيعي و مواد هستهاي، صنايع غذائي، صنايع شيميائي، صنايع توليدات مواد پلاستيكي، صنايع داروئي، صنايع مبلسازي، صنايع نوشابههاي الك

ویزای اسپانیا

نوع ویزا مدت ویزا قیمت ویزا مدارک لازم جهت اخذ ویزا
طبق رزرو بلیط و هتل 25روزکاری 300$ گذرنامه+ 2قطعه عکس+ترجمه شناسنامه+ترجمه پرینت حساب بانکی +ترجمه گواهی اشتغال به کار+ گواهی اشتغال به تحصیل +دعوتنامه +اصل بلیط+ رزرو هتل+ ترجمه اسناد ملکی+فرم مشخصات فردی+ کپی از روادید شنگن تا کنون + کپی تمام صفحات شناسنامه