توضیحات

پایتخت : لندن

جمعیت : 62000000

واحد پول : پوند استرلینگ

انگلستان نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر می باشد.بریتانیا کشوری است واقع در اروپای غربی و از چهار بخش تشکیل شده‌است: سه بخش آن کشورهای باستانی انگلستان و اسکاتلند و ولز هستند که روی‌هم بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهند.

بخش چهارم ایرلند شمالی است که در جزیره ایرلند قرار دارد.پادشاهی متحد بریتانیا دارای ۳ نظام حقوقی مشخص است.

نظام حقوقی انگلستان محدود به انگلستان و ویلز است.

نظام حقوقی ایرلند شمالی که محدود به ایرلند شمالی است، و نظام حقوقی اسکاتلند که در اسکاتلند اجرا می‌شود.

جاذبه های توریستی

تاریخچه

قدیمی‌ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی‌گرددد.

رومی‌ها در سال ۴۳ پیش از میلاد در زمان امپراتور کلودیوس انگلستان را تصرف کردند، و این سرزمین به امپراتوری روم با نام استان بریتانیا افزوده شد.تاریخ انگلستان به دوران عهد پیش از رومیان، عهد رومیان، تهاجم آنگلوساکسون‌ها، تهاجم نورمان‌ها، سلسله پلانتانژه، سلسله تئودور، انگلستان در سده هفدهم، هجدهم و نوزدهم و انگلستان معاصر تقسیم‌بندی می‌شود.

آب و هوا

انگلستانی دارای آب و هوایی نسبتا معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از 32 درجه بالاتر نمی‌رود.

سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه جولای است.

موقعیت جغرافیایی

بریتانیا در سواحل شمال غربی اروپا واقع شده‌است و توسط دریای شمال از شبه جزیره اسکاندیناوی و هلند، و توسط کانال مانش از فرانسه جدا می‌گردد.

این کشور از دو جزیره اصلی تشکیل شده است؛ جزیره اصلی و بزرگ‌تر «بریتانیای کبیر» نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان است.

جزیرهٔ دیگر «ایرلند» است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد.

اقتصاد

۶ درصد زمین‌های بریتانیا زیر کشت هستند، و اگرچه عده کمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغول هستند، اما تولیدات آنها، علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به خارج نیز صادر می‌شوند.

محصولات مهم کشاورزی بریتانیا عبارت‌اند از: گندم – جو – سیب زمینی – گوجه فرنگی – نیشکر و سبزیجات .

این کشور دارای چراگاههای دائمی زیادی است که در آنها گوسفند، گاو، خوک و طیور پرورش می‌یابد.

در اقتصاد بریتانیا، صیادی و جنگلداری جایگاه ویژه‌ای دارد.

ذخایر معدنی آن شامل: زغال سنگ که در صنعت تولید برق بکار می‌رود؛ نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می‌رسند، و منیزیم، فسفات – مس و آنتیموان است.

صادرات این کشور که شامل: گوشت – لبنیات – کالاهای الکترونیکی - ماشین آلات صنعتی - اتومبیل - کشتی – قطعات و موتور هواپیما - غلات – تنباکو و نفت می‌باشد.

بریتانیا از خدمات یک شبکه حمل و نقل بسیار گسترده بهره مند است.

ویزای انگلیس

نوع ویزا مدت ویزا قیمت ویزا مدارک لازم جهت اخذ ویزا
وقت سفارت انگلیس ( ابوظبی _ آنکارا استانبول _ دبی ) در اسرع وقت 6 ماهه _ 2 ساله 5 ساله _ 10 ساله اسکن صفحه اول پاسپورت +فرم تکمیل شده فارسی+ درخواست وقت سفارت+ درصورت داشتن دعوت نامه اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

تور های انگلیس

چه هتلی، برترین مرجع مقایسه تورهای آژانس های مسافرتی.